مطالب کوتاه:

نایت گارد

بسیاری از افراد شب ها هنگام خواب به صورت ناخودآگاه دندانهای خود را بر روی هم می فشارند که به این عمل اصطلاحاً براکسیسم می گویند. براکسیسم باعث سایش دندان ها شده و به دنبال آن مشکلات خاص مربوط به خود را در پی دارد. علاوه بر آن یک سری دردهای گنگ در عضلات صورت و خستگی عضلات صورت را به دنبال دارد. با استفاده از نایت گارد شب ها به هنگام خواب می توان از پدید آمدن این عوارض جلوگیری کرد.

فیشور سیلانت یا شیارپوش

دندانهای انتهایی کودکان ما دارای شیارهای بسیار ریزی است که با مسواک زدن نیز، گاه، کاملا تمیز نمی شوند. بنابراین نیاز است پیش از این که دندانها پوسیده شوند این شیارها با مواد دندانپزشکی پوشانده شوند تا امکان وارد شدن مواد غذایی به آن میسر نباشد. در این مطب برای انجام شیارپوش از ماده دندانپزشکی 3-M برند آمریکایی استفاده می شود که در نوع خود از بهترین مواد است. همچنین از فرزهای فیشورتومی مخصوص دندانهای تازه روییده استفاده میشود.

پیشگیری

در مبحث دندانپزشکی دو بخش کاملا مجزای پیشگیری و درمان وجود دارد که قطعاً پیشگیری همیشه بهتر از درمان می باشد. مباحث پیشگیری شامل:
1. بهداشت
2. تغذیه
3. درمان های پیشگیرانه
درمبحث درمان، هرچه درمان زودتر انجام شود درمان ها ساده تر و موفق تر خواهد بود به همین دلیل توصیه ما به بیماران محترم چکاپ ساده هر شش ماه یکبار می باشد. شروع کلیه بیماری های دندان از پوسیدگی می باشد قطعا درمان پوسیدگی ساده تر و موفق تر از درمان های پیچیده بعدی می باشد.

جنس ایمپلنت چیست ؟

جنس ایمپلنت معمولا از فلزات مختلف و یا سرامیک هایی با ساختار مشابه استخوان است که با بافتهای بدن سازگار هستند. در حال حاظر ایمپلنت ها از فلز تایتانیوم ساخته میشوند.

ویدئوها: